Deset tipů pro bezpečné obchodování na Internetu


internetové obchodování nabralo na popularitě během posledních let, a ačkoli je lákavé libovat si v jeho rozmanitosti a výběre produktů, je nedílnou součástí je zůstat v bezpečí při obchodování online. Sestavili jsme deset tipů, aby jsme pomohli zajistit, že Vaše údaje zůstanou v bezpečí při obchodování on-line, a jak Vám pomoct, aby ste se vyhli peněžným podvodům.
Br>

1.Šifrované nebo zabezpečené servery:

Ujistěte se, že stránka se kterou máte co do činění, a to zejména při zadávání karty nebo podrobnosti o účtu kolem prodeje průmyslových aktiv, jako jsou nákladní vozy, je na zabezpečeném serveru.

2.Odhlaste se úspešně:

Zvlášť, když používáte veřejný počítač, například v internetové kavárně nebo veřejné knihovně, aby ste se odhlásili správně ,a to zejména na konci transakce.

3.Credit karty:

Při placení kreditní kartou, může to stát za to podívat se na předpisy o zabezpečení bezpečnosti karty od jejího poskytovatele. Některé karty nabízejí takové služby, jako součást povinného balíčku, nebo za příplatek.

4.Budte na pozoru před e-maily: Mějte na paměti, že e-mailové adresy z mnoha obecných doménových jmen v poptávkách kolem prodeje např. vysokozdvižných vozíků, jako hotmail.com nebo yahoo.co.uk nevyžadují prokázání totožnosti ke získání, a proto je prakticky nelze nalézt. Bez dalších potvrzení takové e-maily nelze přijmout jako platný občanský.

5.Wire převody:

Nikdy byste neměli provést platbu na někoho, koho neznáte přes drát nebo telegrafickým převodem, prostřednictvím, například, společnosti, jako je Western Union, je to proto, že taková zařízení nenabídnou vysledování plateb protože slouží ke odeslání peněz pro rodinu a přátele.

6.Naučte se jak číst své e-maily k zabránení podvodů:

Bohužel, ne všechny filtry na nevyžádanou poštu efektivně oddělí e-maily od podvodníků od legitimních e-mailů. Je dobré mít na paměti řadu věcí při analýze legitimnosti e-mailů. Například e-mailovou adresu, pokud je z neznámé nebo od domény se standardním názvem, která nevyžaduje důkaz o přeukázání totožnosti, stejně jako obsah zprávy, jestli to vypadá jako obecný e-mail rozeslanej mnoha příjemcům v naději, že podvod bude úspešný? Týká se e-mail specificky Vašé položky? Například, pokud budete prodávat jeřáb, týká se e-mail konkrétně položky, nebo referuje obecněji, 'Váš vůz', nebo nesprávně, například 'Váš vysokozdvižný vozík'? Dávejte si pozor na e-maily, které nabízejí koupit vysokozdvižný vozík, aniž by si předtím prohlídli stav, nebo e-maily, které mají odlišné normy gramatiky a interpunkce (například, některí podvodníci vysílají obecný e-mail, aby od Vás dostali odpověď, ale pak budou muset zestavit pozdější korespondence sami).

7.Je to příliš dobré, aby to byla pravda?

To neznamená, že obchodování na internetu nenabízí potenciál najdění výhodné slevy, nebo při prodeji, že to nemůže být zisková zkušenost, ale měli by ste být opatrný ohledem nabídek, které se zdají příliš dobré, aby to byla pravda.

8.'070 'telefonní čísla:

I když na první dojem, se mohou jevit jako mezinárodní nebo čísla mobilních telefonů, '070' čísla jsou ve skutečnosti osobní čísla, které fungují jako směrovače pro volání na majitele volaného čísla. I když tyto mohou být použity na skutečné prodejce například nákladních vozidel, jsou potenciálně obtížnější vystopovat, a proto jsou klíčovým nástrojem podvodníků. Hledejte pevné mobilní nebo pevné číslo ke zvýšení pravděpodobnosti, že to bude skutečná transakce.

9.Nenechte se být ohrožený online:

Možnosti podvodníků ohrozovat Vás nebo citově vydírat on-line nelze ignorovat. Neměly by ste být ohrožen nebo tlačen do uzavření obchodu, pokud se necítíte dobře v jakémkoli ohledu transakce, zejména byste neměli být předmětem ohrožujícího chování.

10.Šeky jsou sledovatelné, ale může se taky uplatnovat nárok na úhradu: I když, jako způsob platby jsou sledovatelné, takže pokytují určitou úroven bezpečnosti, když jsme zakoupili průmyslové aktiva od dealera, ale jsou také roky předmětem uplatnování nároku na úhradu potom jako šek byl 'převeden' do Vašeho účtu, když šek byl falešný nebo odcizený. Počet podvodů může vzrůstat z tohoto, pro příklad možná zjistíte, že to bude 'přeplatek podvodu', v tém případě zjistíte po odeslání šeku, že se požaduje peníze zaslát bankovním převodem, opět těžko vystopovat, a co je důležité přijděte o své peníze.

Vyžadujete další služby?